Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Słoneczny Dom" w Radomiu

sekretariat@slonecznydom.radom.pl
ul. Dzierzkowska 9 26-600 Radom

Atrakcyjne wakacje w pięknym miejscu

Dzięki sponsorom naszym podopieczni Stowarzyszenia „Słoneczny Dom”, a zarazem wychowankowie Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Radomiu przy ul. Dzierzkowskiej 9 i Domu Usamodzielnienia przy ul. Wydmowej 19 mogli wypoczywać w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Rejów” w Skarżysku-Kamiennej. Biwak rodzinkowy trwał od 11 do 21 sierpnia 2015r.

 

Dwudziestu podopiecznych wraz z trojgiem opiekunów dojechało na miejsce pociągiem z Radomia do Skarżyska, a następnie rowerami do Rejowa. Młodzież była zakwaterowana w ośmioosobowych domkach tuż nad brzegiem zalewu. Wyjazd zaplanowany był jako typowo wypoczynkowy z elementami edukacji i rekreacji. Urok miejsca, zaplecze rekreacyjne ośrodka i wspaniała pogoda sprzyjały codziennym kąpielom, zabawom na plaży i w wodzie. Piękno okolicy młodzież podziwiała podczas licznych wycieczek rowerowych i kajakowych, a także spacerów na zbiór jeżyn.W ramach integracji odbyła się dyskoteka z konkursami i nagrodami oraz został rozegrany mecz w piłkę nożną z dziecięcą drużyną z Łodzi. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających kierownictwo ośrodka zorganizowało spotkania edukacyjne:
– z funkcjonariuszami Policji dotyczące zagrożeń wynikających z używania środków odurzających, a w szczególności dopalaczy
– z przedstawicielami Straży Pożarnej dotyczące bezpiecznych wakacjach nad wodą i udzielaniu pierwszej pomocy.

Atrakcją tego spotkania było obejrzenie wyposażenia nowoczesnego samochodu strażackiego, zrobienie zdjęć w hełmie i zabawa „sikawką” strażacką. Dodatkowym elementem edukacyjnym było zwiedzanie Muzeum im. Orła Białego, które posiada na ekspozycji plenerowej blisko 150 eksponatów: samoloty bojowe, czołgi, działa szturmowe, a nawet pełnomorski kuter torpedowy. Zwiedzającym udostępnione jest wnętrze samolotu transportowego Ił -14 – co było nie lada atrakcją dla naszych dzieci. Podopieczni uznali wyjazd za bardzo atrakcyjny. Do dziś wspominają miłą atmosferę, życzliwość kierownictwa i personelu ośrodka, a w szczególności pyszne i obfite posiłki jakie serwowała nam restauracja „Myśliwska”.