Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Słoneczny Dom" w Radomiu

sekretariat@slonecznydom.radom.pl
ul. Dzierzkowska 9 26-600 Radom

Dzień Dziecka 2022

Dzień Dziecka w naszych placówkach to czas bardzo wesoły. Nasi przyjaciele przygotowali nam mnóstwo atrakcji: zabawy na świeżym powietrzu, konkurencje sprawnościowe, pyszne jedzenia i wiele innych. Odwiedziliśmy Polski Związek Łowiecki w Piastowie i przeżyliśmy niezapomniane chwile na łonie natury ze zwierzętami.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Radomiu zaprosił dzieci i młodzież z placówki opiekuńczo wychowawczej ,,Słoneczny Dom” i Rwańska na wyjątkowe warsztaty i zajęcia edukacyjne. Młodzież wśród atrakcji poznała mieszkańców lasów i pól – jak wyglądają, czym się żywią i gdzie się ukrywają i wiele innych ciekawostek o zwierzętach żyjących wokół nas. Wzbogaceniem zajęć było spotkanie z sokolnikiem, który zaprezentował ptaki wykorzystywane do łowów. Duża grupa myśliwych zaprezentowała wiele ras psów myśliwskich. Pokazy aportowania czy pracy psów szczególnie przykuły uwagę młodzieży, która czynnie brała udział w tych warsztatach.

Na zakończenie słonecznego i pełnego wrażeń dnia były przejażdżki konne dla wszystkich uczestników tego szczególnego dnia. W miłej atmosferze i po pełnym dniu wrażeń wszyscy zakończyli dzień przy płomieniach płonącego ogniska, kosztując przygotowane potrawy.

Jak co roku to dzień , w którym nasi podopieczni otrzymują bardzo dużo prezentów i sygnałów sympatii. https://www.facebook.com/POWSlonecznyDom