Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Słoneczny Dom" w Radomiu

sekretariat@slonecznydom.radom.pl
ul. Dzierzkowska 9 26-600 Radom

Komunijne uroczystości

Maj to miesiąc komunii świętych. I u nas w Słonecznym Domu odbyły się uroczystości pierwszokomunijne. Do poprawki 15 maja przystąpiło dwóch naszych wychowanków: Mateusz i Krystian a do swojej pierwszej komunii świętej w dniu 22 maja – Adam. Jak zazwyczaj w takich uroczystościach bywa, elegancko, odświętnie ubrani chłopcy przyjęli Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.


Po uroczystościach kościelnych przyszła pora na uroczystości domowe czyli uroczysty poczęstunek w naszym „Słonecznym Domu”. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących ale również dla całej społeczności. Zostały więc na nią zaproszone rodziny naszych chłopców jak i inni wychowankowie. Poczęstunek został przygotowany przy wsparciu sponsorów, którzy podarowali nam słodycze oraz wielkie, pyszne torty.

Dzień ten był niezapomniany dla naszych wychowanków i bardzo uroczysty. Na zakończenie oczywiście prezenty – nowiutkie rowery! i bezcenny czas spędzony w towarzystwie rodzin. Wieczorem wrócili oni do placówki zmęczeni atrakcjami dnia. Przed chłopcami jeszcze uroczystości białego tygodnia oraz … tradycyjna wycieczka do miejsca świętego w tym przypadku do Częstochowy