Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Słoneczny Dom" w Radomiu

sekretariat@slonecznydom.radom.pl
ul. Dzierzkowska 9 26-600 Radom

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Radomiu przy ul. Rwańskiej 10

Misją nowej placówki jest wychowanie w warunkach kameralnego Domu jego mieszkańców do osiągnięcia samodzielności w życiu dorosłym.

1 lipca 2021 roku  Placówka „Słoneczny Dom” przejęła lokal w kamienicy  centrum Radomia i rozpoczęliśmy działania zmierzające do otwarcia nowej placówki opiekuńczo – wychowawczej przy ul. Rwańskiej 10 dla 10-rga podopiecznych. Dzięki uprzejmości włodarzom miasta i sponsorom wyremontowaliśmy 145 m mieszkanie, doposażyliśmy w niezbędne meble i urządzenia tak, by we wrześniu dzieci mogły rozpocząć nowy etap życia w nowym domu.

Tak też się stało !!

Powstała piękna kameralna placówka opiekuńczo – wychowawcza stanowiąca integralny element systemu instytucjonalnej pieczy zastępczej w Radomiu,   w której mieszka 10 dzieci . Dom zapewnia mieszkańcom intymność i prywatność, pozbawiony jest wszelkiej stygmatyzacji towarzyszącej placówkom w dużych budynkach instytucjonalnych. Wszelkie prace związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego wykonują wychowawcy /mentorzy z pomocą dzieci, ucząc ich samodzielności, odpowiedzialności i szacunku do pracy. Każdy mieszkaniec tej 10 osobowej społeczności na równych prawach tworzy społeczność Domu.  Na czele domu stoi wychowawca /koordynator, który przy wsparciu dyrektora współtworzy zasady i styl pracy wychowawców. Wychowanie ma charakter całościowy i realizowane jest przez wspólną pracę w placówce, pracę nad sobą, prace edukacyjną oraz przygotowanie mieszkańców do samodzielności i odpowiedzialności z aswoje zachowanie. Wychowawcy nie wyręczają a wspierają.

Jak jest w środku:

Powierzchnia mieszkania zlokalizowanego na poddaszu kamienicy składa się z części wspólnej, czyli: kuchni, jadalni, salonu oraz 4 prywatnych sypialni i dwóch łazienek. W jadani jest duży stół z krzesłami , przy którym mogą zasiąść wszyscy mieszkańcy domu. Salon wyposażony jest w wygodną kanapę , kolorowe pufy, telewizor, komputer  oraz piękne mebelki. Wszystkie pomieszczenia są estetycznie pomalowane i wyposażone.

Zobaczcie sami jak pięknie i wygodnie mieszkamy 😊 😊

Dziękujemy p. Kasi i koleżankom i kolegom z Noble Health za podarowanie  na nowe mieszkanie:  laptopów dla każdego dziecka !!!!!! ,  drukarki, słuchawek, pedrivów, kołder. Jesteście KOCHANI 😊 😊 😊