Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Słoneczny Dom" w Radomiu

sekretariat@slonecznydom.radom.pl
ul. Dzierzkowska 9 26-600 Radom

Tegoroczne ferie zimowe były dla naszych wychowanków bardzo intensywne i pełne pozytywnych przeżyć.

Już pierwszego dnia, 1-02-16, uczestniczyli w wyjściu do Aquaparku znajdującego się przy Galerii Słonecznej w Radomiu. Korzystali – prócz samego basenu – ze wszystkich dostępnych tam atrakcji takich jak rury wodne, jacuzzi, „rwąca rzeka”.

2-02-16 wraz z wychowawcą udali się do Kręgielni znajdującej się w Galerii Rosa w Radomiu. Uczyli się grać w kręgle a ci, którzy już to umieli, mieli okazję wykazania się, zaimponowania i udzielenia cennych rad mniej doświadczonym kolegom.


4-02-16 w POW Słoneczny Dom hucznie świętowano „Tłusty Czwartek”. W świetlicy odbyła się dyskoteka a w przerwach między tańcami wszyscy zajadali się pysznymi pączkami.
Piątek, 5-02-16 był dniem wyjątkowo wielu atrakcji. Wychowankowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie zwiedzali Niewidzialną Wystawę i Stadion Narodowy. Wszystkie dzieci były szczególnie zachwycone wystawą – opisywały ją jako niesamowitą i fascynującą. Na zakończenie miłego dnia, całą grupa udała się do pizzerii na ich ulubiony posiłek – pizzę.
We wtorek, 8-02-16, w Muzeum Wsi Radomskiej odbyła się zorganizowana dla wychowanków lekcja muzealna. Dzieci słuchały ciekawych opowieści o tym, jak żyli nasi przodkowie na ziemi radomskiej. Spotkanie zwieńczyło ognisko, na którym pieczono kiełbaski.

10-02-16 dzieci uczestniczyły w zajęciach w „Grocie” na ulicy Słowackiego w Radomiu. Próbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej i miały z tego wiele radości.
11-02-16 wychowankowie wraz z wychowawcą ponownie udali się do Aquaparku przy Galerii Słonecznej w Radomiu i tak jak poprzednio bawili się znakomicie. Po południu tego samego dnia dzieci odwiedziły Muzeum Elektrownia, gdzie oglądały wystawę (nazwa wystawy). Prócz samej wystawy wszyscy brali udział w zajęciach integracyjnych (warsztatach) organizowanych przez pracowników muzeum. Dzieci czynnie uczestniczyły we wszystkich zabawach.

15-02-16 w Placówce odbyło się uroczyste podsumowanie Ferii 2016. Wychowawcy i dzieci wspominali spędzony czas, oceniali co im się najbardziej podobało i co w przyszłości zdecydowanie chcieliby powtórzyć. Wszyscy wychowankowie wzięli udział w konkursie na najlepszą ilustrację obrazującą atrakcje, jakie ich spotkały.