Placówka Opiekuńczo Wychowawcza "Słoneczny Dom" w Radomiu

sekretariat@slonecznydom.radom.pl
ul. Dzierzkowska 9 26-600 Radom

Wizyta w parku rozrywki

Dzięki hojności Radomskiego Klubu 4X4 dzieci ze „Słonecznego Domu” w Radomiu miały możliwość bawić się w Energylandii – największym w Polsce parku rozrywki. Mieści się on w miejscowości Zator nieopodal Krakowa. Była to wielka całodniowa wyprawa do barwnej krainy przyjemności i adrenaliny. Każdy z podopiecznych miał możliwość wybrać dla siebie atrakcje dostosowane do wieku i możliwości (silnych nerwów i żołądka).

Park rozrywki oferuje około 60 różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Wszystkie one prezentowane są w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia. Największe zainteresowanie wzbudzały oczywiście urządzenia ze strefy ekstremalnej w tym największe w Polsce wahadło „Aztec Swing” o średnicy 40 metrów. Ale największych wrażeń dostarczał Roller Coaster Mayan z przeciążeniami porównywalnymi przy locie myśliwcem F16. Nasi podopieczni mieli również możliwość posilenia się w jednym z wielu punktów gastronomicznych. Zjedli pyszny obiad by mieć siłę do dalszych zmagań z prędkością i grawitacją. Na zakończenie jeszcze lody i podróż do domu.
Zabawa była przednia, pogoda dopisała a my jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom za wyśmienitą zabawę. Taka atrakcja na długo pozostanie w naszej pamięci.